Brigády / PřivýdělkyPráce
Obor
Lokalita
Délka
Cena
Vložit inzerát

Spořící účet

Spořící účet je stále dobrou volbou pro uložení peněz, které chcete mít stále po ruce. Nejlepší spořící účty zhodnocují vklady sazbou překračující jedno procento. Inflace i základní sazby České národní banky se nyní pohybují kolem nuly, takže i spořící účet s úrokem kolem jednoho procenta úspory reálně zhodnocuje.

Hlavní výhodou spořících účtů je to, že vklady je možné kdykoliv vybrat bez sankcí. Peníze jsou vám neustále k dispozici. Banky navíc u spořících účtů obvykle neúčtují žádné poplatky za založení ani vedení. Většina bank dokonce ani nevyžaduje minimální vklad.

Všechny spořící účty jsou samozřejmě ze zákona 100procentě pojištěny až do výše 100 000 EUR.

Nevýhodou spořících účtů je, že úročení může být za dne na den sníženo. V případě, že je spořící účet vázán výpovědní lhůtou, nemůže po tuto dobu využívat vložené peníze, respektive můžete, ale za cenu vysokého poplatku.

Přehled vybraných spořících účtů

BANKA

ÚČET

ÚROK

PŘIPISOVÁNÍ ÚROKU

Expobank

Spořící účet GARANT

1,1

měsíčně

Sberbank

FÉR spoření PLUS

1,43

měsíčně

Equa Bank

Spořící účet

1,0

měsíčně

Air Bank

Spořící účet

1,1

měsíčně

Wustenrot

Spořící účet

0,6

měsíčně

ING Bank

ING Konto

0,7

měsíčně

 

Nejvyšší sazbu na trhu ve výši 1,63 procenta ročně má aktuálně Sherbank na spořícím účtu Fér spoření. Výši sazby garantuje do ledna 2016. Banka navíc pro klienty připravila zajímavý bonus – jednou tolik zvedla výši vkladu, které je zhodnocována výhodnou úrokovou sazbou, od února je to částka 300 tisíc korun.

Zajímavým spořícím účtem je také účet TOP3 garance od Air Bank. U tohoto spořícího účtu máte jistotu, že úroková sazba bude vždy mezi 3 nejvyššími na trhu. Úroková sazba na spořícím účtu u Air Bank je nyní 1,10 procenta ročně.

Pokud chcete zjistit, který spořící účet je pro vás ten nejvýhodnější, zkuste si je porovnat na www.chytryhonza.cz

 

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.