Brigády / PřivýdělkyPráce
Obor
Lokalita
Délka
Cena
Vložit inzerát

Střední škola stavební v Třebíči nabízí firmám v oboru možnost spolupráce při umísťování studentů na praxe do firem. V rámci zvyšování odbornosti našich absolventů usilujeme o co nejužší kontakt s praxí již v průběhu studia. Tento systém je oboustranně výhodný.

  • Žák získá tolik potřebnou praxi a návyky z reálného podniku.
  • Firmy získají možnost si vychovat pracovníka dle svých představ.

Samozřejmě zde neplatí žádný závazek pro firmu ohledně budoucího zaměstnání. Záleží jen na ní samé, zda studentovi případně nabídne spolupráci.

Nejdůležitější novinkou a motivací, proč je výhodné zapojit naše studenty do Vaší firmy, je vstřícný krok ze strany státu. Od roku 2014 stát vylepšil podmínky pro podniky, které spolupracují se školami na praktickém vyučování. Jedná se hlavně o tři daňové výhody:

  • stát zvýšil limity pro daňovou uznatelnost motivačního příspěvku pro středoškoláka do výše 5 000,- měsíčně,
  • dále zavedl odečitatelnou položku ve výši 200,- na žáka a hodinu odborného výcviku či praxe odehrávající se v prostorách firem,
  • třetí možností úspory je dodatečný odpočet 50 % nebo 110 % vstupní ceny majetku pořízeného a alespoň částečně využívaného pro účely odborného vzdělávání, výše odpočtu se přitom bude odvíjet od míry jeho využití pro vzdělávací účely. 

V současnosti vyučujeme a nabízíme praktikanty z těchto oborů:

Praxe se uskutečňuje v sudých či lichých týdnech dle příslušného oboru. Firma podepisuje smlouvu o přidělení studenta na praxe přímo se školou. Mzdu vyplácí firma přímo studentovi. Studenti mají pojištění odpovědnosti za škodu a úrazové pojištění zajištěné školou.

V případě zájmu či dalších dotazů nás kontaktujte buď na mailu Inko@jobstav.cz nebo na tel. 605742973.

Střední škola stavební Třebíč

Kubišova 1214/9

674 01  Třebíč

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.