Brigády / PřivýdělkyPráce
Obor
Lokalita
Délka
Cena
Vložit inzerát

Jak si založit studentský účet?

Mít svůj vlastní účet u některé z bankovních institucí je v dnešní době nutností ve stále nižším věku. Studenti navštěvují brigády a výdělek ukládají na svoje účty. Většina mladých lidí nakupuje elektroniku, poukazy, vstupenky na koncerty a další zboží přes internet a právě možnost hrazení prostřednictvím bankovního účtu, umožňuje pohodlnější komunikaci s e-shopem.

Pokud svůj vlastní účet ještě nemáte, není nic jednoduššího, než si jej založit. Ze všeho nejdříve je třeba porovnat nabídky jednotlivých bank a najít si tu nejvhodnější pro naše potřeby. V našem případě budou hlavním kritériem výběru poplatky, ideálně jejich nulová hodnota. Studentský příjem se skládá z nepravidelného výdělku z brigád, který nikdo nechce utratit za pravidelné platby bankovních poplatků.

Srovnání

Banka Název účtu Vedení účtu Platební karta Výběr z vlastního účtu
Komerční banka G2.2 zdarma Mastercard, Visa 9 Kč
Česká spořitelna Č2 - Fresh účet zdarma Visa zdarma
GE Money Bank Genius Student zdarma Mastercard, Maestro zdarma
ČSOB ČSOB Studentské konto zdarma Mastercard zdarma
Raiffeisenbank eKonto Student 49 Kč Visa zdarma


Co potřebujete?

V prvé řadě se jako studenti musíte vejít do věkové kategorie předepsané bankou pro založení studentského účtu. Obecně je to věk od 15 do 26 let.

Ve většině případů stačí pro založení studentského konta platný občanský průkaz a potvrzení o studiu. Pokud žadateli nebylo 18 let, tak je důležitá přítomnost zákonného zástupce při zřizování a předložení rodného listu. Některé banky vyžadují při založení účtu zaplacení minimálního vkladu, který se pohybuje v rozmezí 100 - 500 Kč.

Česká spořitelna vyžaduje po svých klientech každoroční dodání aktuálního potvrzení o studiu. V Komerční bance je potvrzení o studie potřeba pro kontrolu pouze dvakrát za celou dobu vedení účtu.

Každá banka navíc v balíčku služeb nabízí studentům různé výhody – internetové bankovnictví, cestovní pojištění, odměny za placení kartou a mnoho dalších. Je třeba si účty porovnat dle aktuálních potřeb.

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.